004

لذت هیجان محض

ماجراجویی با آسنا

آفرود ترکیبی از عشق به خودرو و ماجراجوی است. آفرود حرفه‌ای تفریحی بسیار پرخرج است و خودروهای مورداستفاده در آن، استهلاک بسیار بالایی دارند. علاوه ‌براین، اکثر خودروهای آفرودی در ایران، محصولاتی فرسوده هستند و هزینه‌ای دو برابر را بابت قطعات مصرفی و سرویس‌های دوره‌ای طلب می‌کنند و اغلب در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری نیاز به سرویس دارند. در چنین شرایطی، افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن نیز خرج‌های اضافه‌ای را به علاقه‌مندان آفرود تحمیل کرده است. ازآنجایی‌که اکثر خودروهای آفرود در ایران، از پیشرانه‌هایی با تکنولوژی بسیار قدیمی استفاده می‌کنند، به‌طور طبیعی مصرف سوخت بالایی را دارند. همچنین باید یادآور شد که استفاده مکرر و چندین ساله از آفرودرهای کهنسال، آن‌ها را مستهلک کرده که همین موضوع باعث افزایش بیشتر مصرف سوخت آن‌ها نیز می‌شود.

بسیاری از علاقه‌مندان و طرفداران آفرود، برای حل این مشکل، اقدام به دوگانه‌سوز کردن خودروهای خود کرده‌اند. این سوخت جایگزین، معمولاً گاز مایع یا LPG بوده و نصب سیستم گازسوز، در تعمیرگاه‌های متفرقه صورت می‌گیرد. این سیستم در کنار بازدهی خوبی که نسبت به CNG ارائه می‌دهد، خطرات و ریسک بیشتری را نیز به همراه دارد؛ اما با سه برابر شدن قیمت بنزین و به‌تبع آن، سه برابر شدن هزینه‌های یک سفر آفرودی، چاره‌ای جز یافتن سوخت جایگزین نیست. در این وضعیت، آمیکو آسنا با ارائه سیستم دوگانه‌سوز و سازگاری با سوخت CNG، کمک شایانی به علاقه‌مندان آفرود هدیه کرده است.

همان‌طور که قبلاً و در سایر مقالات گفته شده است، پیشرانه نصب‌شده بر روی آمیکو آسنا، موتور 4G69 میتسوبیشی است که سال‌هاست در خودروهای شاسی‌بلند، مورداستفاده قرار می‌گیرد و به‌واسطه گشتاور قابل‌قبولش شهرت دارد. این پیشرانه، سازگاری خوبی با سوخت CNG دارد و از این نظر، استهلاک کمتری را به خودرو وارد می‌کند. مخزن CNG قرار داده‌شده در آمیکو آسنا 90 کیلوگرمی است که به رانندگان کمک می‌کند تا مسیرهای طولانی را با مخزن بزرگ CNG آن، به‌راحتی طی کنند. البته توصیه می‌کنیم که به دلیل میزان اشتعال کمتر گاز نسبت به بنزین، در مسیرهای آفرودی ترجیحاً از سوخت CNG استفاده نشود، چراکه نه‌تنها در این حالت شاهد افزایش میزان مصرف سوخت هستیم بلکه،‌ عملاً بازدهی حداکثری موتور را نیز از دست خواهیم داد.

با خرید آمیکو آسنا و بهره‌مندی از سیستم دوگانه‌سوز آن، می‌توانید در هزینه‌های سفر آفرودی خود، به میزان قابل‌توجهی صرفه‌جویی کنید و سفری ایمن و لذت‌بخش را به خود هدیه دهید.

© تمامی حقوق این سایت برای گروه صنعتی آمیکو محفوظ است.

united kingdom flag animation