افتتاح خط تولید پیکاپ آسنا

خط تولید پیکاپ آمیکو در محل این شرکت در شهر جلفا و با حضور دکترمرتضی بانک، مشاور رئیس جمهور و دبیرشورای عالی هماهنگی مناطق آزاد و آیت الله هاشم زاده هریسی و دکتر محسن نریمان، مدیر عامل منطقه آزاد ارس و تقی تقی زاده، رئیس هیات مدیره گروه صنعتی آمیکو و مسئولان بلند پایه آذربایجان شرقی افتتاح شد.


ریس هیات مدیره آمیکو در این مراسم گفت: ظرفیت تولید خودروهای تجاری این شرکت ۶۵ هزار خودرو در سال است که در یک شیفت کاری ۳۲ خودرو تجاری، ۷۲ دستگاه  خودرو سبک  و در سه شیفت ۷۵ دستگاه خودرو تولید می شود.

تقی تقی زاده با بیان اینکه سالن رنگ این کارخانه حدود ۱۰ هزار متر مساحت دارد و از پیشرفته ترین کوره‌ها برای رنگ استفاده می‌کند تصریح کرد:  خط تولید آمیکو دارای سه بخش رنگ، تولید پیک‌آپ و خودوری تجاری است.

او همچنین به ۹ مرحله تست باران، ترمز، همراستایی فرمان با چرخ، بوق و چراغ، جاده و.. در خط تولید آمیکو اشاره کرد  گفت: هیچ شرکت تولید کننده ای در ایران در کشور این تعدد تست را ندارد.

به گفته تقی زاده نکته مهم در خصوص‌ این خودرو نسبت به تویوتا هایلوکس جای گیری کمک فنر این خودرو است که از پشت اتاق شروع شده تا از خشکی و انتقال ضربات جلو گیری شود، او تصریح کرد: این خودرو نسبت به هایلوکس ارزانتر و بزرگتر است و راحتی سرنشیان در ان بیشتر خواهد بود.

بر اساس این گزارش پیکاپ جدید دو کابین آسنا دارای یک موتور ۲٫۴ لیتری میتسوبیشی با  حداکثر توان ۱۴۳ اسب بخار است. این خودرو آفرود ضمن بهره گیری از سیستم ۴WD به قفل اتوماتیک مکانیکی دیفرانسیل مجهز شده است و از امکاناتی نظیر نمایشگر ۷ اینچ، چراغ های روشنایی در روز، تهویه مطبوع برقی، روکش چرم صندلی ها و … بهره می برد. این پیکاپ همچنین در نسخه تک کابین با نام آراز آماده عرضه به بازار است.

مشاهده گزارش تصویری

چاپ